Tarihçemiz

Yeşilköy, nam-î diğer Ayastafanos.
Bir zamanların sayfiyesi; bugünün büyüyen İstanbul'unu içine alıp karmaşasına ve telaşına kattığı bir semt. Belki diğer semtlere göre daha yeşil, daha ferah ama o eski asude görünümünden çok uzaklarda. Tarihinde daha çok Lavantenler'in, azınlıkların yaşadığı bu semtin konakları ve köşkleri, Osmanlı'nın sayfiye olarak seçtiği Boğaz kıyıları, Çamlıca tepesi, Kozyatağı'ndaki köşklerin, yalıların mimarisinden fasadalar taşısada, (yaşam tarzından dolayı) proje bazında çok farklı.

Ne yazık ki, bu köşkler ve konaklardan pek azı günümüze kadar gelebilmiş. Bunların da çoğu, dış cephe olarak orijinalini yansıtan yeni inşaatlar. Yeşilköy Airport Butik Otel bu anlamda tek örnek. Ufak tefek onarımlar dışında herhangi bir restorasyon görmemiş durumdadır. Bu tarihi bina Crespin ismindeki bir Fransız tarafından 19. Asrın birinci yarısında av köşkü olarak yaptırılmış.Bu döneme ait eşyalar hala binada korunmuştur.Oteldeki mobilya ve aksesuarlardan av köşkünün olarak yapıldığını kolayca anlayabilirsiniz. Bu aile 1950’lere kadar bu mekanı sayfiye evi olarak kullanmış Mösyö İshak satın aldıktan sonra belli bir zaman cocuklarıyla oturmuş ve zamanla pansiyon olarak kullanmıs işletmeye açmıştır. Daha sonraki yılarda butik otel olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kimler gelip geçmemiş ki bu güzel mekandan: uzay adamı Jim Irwen’dan, ünlü polisiye yazarı Agatha Christie’ye kadar birçok isim duvarda birçok ünlü imza, belge niteliği taşıyan fotoğraflar, paha biçilmez antika tabaklar, nostaljik bir yığın obje ile dolu. Onca objenin arasında Mösyö İshak’ın babasının da içinde yer aldığı Atatürk fotoğrafları bizi heyecanlandırıyor. Bu fotoğrafların hemen yanında 1791 insan Hakları Beyannamesinin özgün baskısının asılmış olması hayli manidar geliyor. Bu mekanda sıradan bir reprodüksiyonun yanında Osman Hamdi’nin orijinal bir tablosunu da görmek mümkün.

Odalarımız & Fiyatlarımız

1-2-3 ve 4 kişilik olup tekli yataklardan oluşmaktadır. Odalarımızda telefon, wireless, televizyon (kablolu yayın), merkezi sistem ısıtma, klima, banyo, wc mevcuttur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Uzaklıklar

Butik otelimizden Atatürk hava limanı, merkezi yerler, alışveriş merkezlerine nasıl gidebileceğiniz aramızda ki uzaklıklar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İletişim

Butik otelimize ulaşabileceğiniz telefon, faks, mail ve yol haritasını bulabilirsiniz.

Rezervasyon Formu

Otelimizde kalmadan önce Rezervasyon Formu yaptırabilir ve sorularınızı burdan iletebilirsiniz.